Večerní volejbalový turnaj 2007

V podvečer 11. srpna se ve sportovním areálu za Základní školou v Měříně sešlo osm volejbalových družstev z blízkého i vzdálenějšího okolí, aby poměřili své síly pod vysokou sítí. Jejich zápolení přihlíželo nemálo diváků a to nejen měřínských. Pro ně i pro hráče bylo připraveno posezení na vedlejším hřišti, kde mohli uhasit žízeň alko i nealko koktejly a nápoji či si pochutnat na uzených lahůdkách. Děkujeme přírodě, že velký stan, který byl postaven na ochranu hráčů i diváku před deštěm, nakonec nebyl potřeba neboť počasí bylo navzdory předpovědi ideální.

Zápasy ve skupinách byly odehrány v rychlém sledu a tak v půl deváté, již za umělého osvětlení, mohli začít finálové boje o konečné umístění. Ty byly rozděleny do dvou části: o páté a o první místo. Hned první „malé“ semifinále proti sobě svedlo oba měřínské celky. Za bouřlivé divácké kulisy nakonec matadoři z týmu Měřín U vrátili Měřínu B porážku z minulého roku a zvítězili hladce ve dvou setech. V následujícím boji o páté místo však nakonec prohráli ve třech setech s Mostišti.

Ve stejném čase jako měřínské derby se na opačné straně areálu odehrálo neméně vyhecované a velmi kvalitní utkaní, mnohými označované za předčasné finále, ve kterém nakonec zvítězilo Nové Město nad Velkým Meziříčí velmi vyrovnaným výsledkem 30:28 a 26:24. Nutno zmínit, že i druhé meziříčské družstvo Radka Tým sehrálo s pozdějším vítězem z Nového Města doslova vyrovnané utkání, když se ve skupině rozešli smírně 25:21 a 21:25.

Radka Tým však ve svém semifinále nestačil na družstvo PKS Žďár a také v meziříčském derby o třetí místo skončil poražen. Ve finále pak s přehledem zvítězil tým z Nového Města a odvezl si tak domů zlaté medaile, pohár za první místo i hlavní cenu – sud piva. Hodnotné ceny byly obdržela všechna zúčastněná družstva. A tak, snad nejen proto, neodjížděl nikdo z Měřína zklamán, ale naopak s dobrým pocitem, že při přátelském zápolení udělal něco pro své tělo.

Organizátoři turnaje děkují vedení Městyse Měřín, že umožnili konání této akce v krásném školním areálu v nezvykle večerním čase, zvláště pak panu školníkovi za ochotnou pomoc s přípravou turnaje. Velké díky patří také generálnímu partneru turnaje – Viky Baru Měřín, který se postaral o zázemí a občerstvení pro hráče i diváky a všem sponzorům, kteří věnovali ceny, jsou to: Mann Filter, Řeznictví Kašpar, Berentzen, Bacardi a Herna Bar Pod Lipami.

Těšíme se na shledanou při příštím ročníku!

Štítky: , , ,

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.