Živý Betlém - článek do Velkomeziříčska

na oslikovi

Když ztemnělým Měřínem zazněly tóny známých i neznámých koled, bylo vidět dojemné zachvění a slzu v oku mnohých návštěvníků.

Diváci, kteří na Štědrý den 2× zaplnili náměstí a zhlédli vystoupení Rybníkářů a přátel, museli odcházet domů spokojeni.

Mnozí z nich nevěřili, že hudební a herecké vystoupení není dílem profesionálů, nýbrž měřínských dobrovolníků. Hudebníci, v již tradičním vánočním složením, zahráli na strunu srdce nejednoho posluchače.

Kulisy, které proměnili náměstí v nezapomenutelné přírodní divadlo, stvořili domácí řemeslníci a příroda je zahalila pohádkovou jinovatky. „Letos jsme měli na přípravu dostatek času a na výsledku bylo zlepšení znát,“ komentoval výkon Ivoš Horák

Scénář byl, jak u těchto akcí bývá zvykem, tradiční. Pro měřínské dobrovolníky, vystupující pod názvem Rybníkáři a přátelé, jej upravila Tereza Motyčková. Dopolední představení zaplnili především děti v doprovodu rodičů. Večerní představení přilákalo velké množství lidí z širokého okolí.

Podle odhadu organizátorů jejich vystoupení zhlédlo 1337 diváků. Dětem jsme rozdali 300 ks perníčku a 100 ks marcipánových zlatých prasátek. Pro zahřátí jsme rozdali 80 litrů svařeného vína a 40 litrů čaje. Ze zvířecí říše zde byli k vidění ovce a beran, kozičky, kůň, osel a dokonce i velbloud, na kterém se mohli děti i projet.

Na závěr si můžete prohlédnout snímky použité na prezentaci na měřínském infokanálu. Foto: M. Pazderová a Velkomeziříčsko.

 

Štítky: , , , ,

3 komentářů k příspěvku “Živý Betlém - článek do Velkomeziříčska”

 1. ivoš říká:

  Ahoj, pokud se Vám líbil Živý Betlém můžete pro něj hlasovat v soutěži o Zlatou jeřabinu na stránkách kraje Vysočina. Prosím přečtěte si pečlivě pravidla hlasování. Děkuji

  http://www.kr-vysocina.cz/vis­mo5/dokumenty2­.asp?id_org=450008&id=­4024341&p1=1091

 2. Markéta Šobáňová říká:

  Dobrý den. Jsem vedoucí rodinného centra Kaštánek ve Val. Kloboukách a letos budeme pořádat Živý Betlém v našem městě. Moc se nám líbí vaše fotky a vůbec nálada, která z nich dýchá a rádi bychom si přečetli popřípadě vypůjčili váš scénář. Moc prosím je-li to možné. Děkuji za odpověď. Markéta Šobáňová

 3. Markéta Šobáňová říká:

  Dobrý den, již před dvěma lety jsem Vás kontaktovala s prosbou o zaslání textu vašeho živého betléma. Prosím ještě jednou, zda by bylo možné tento text od vás získat. Moc děkuji za odpověď. Markéta Šobáňová tel.604522581

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.